Flip book element

Билјард маса “Manhattan 7ft”

57,500 ден

Внесете супер забава во Вашиот дом. Изненадете го семејството и пријателите со билјард масата “Manhattan”.
Лесна за монтажа, со можност за прецизно прилагодување на висината.
Брза квалитетна зелена чоја која е наместена на спунтовите и таблата за играње. Таблата за играње е составена од едноделна 18мм иверица која е водоотпорна и заштитена од надворешни влијанија. Тоа овозможува конзистентност во ударите и перфектно движење на топките по масата.
Ултра модерен дизајн, кој максимално се вклопува во амбиентот на Вашата просторија.
Посебно е наменета за домашна употреба за хоби играчи.
Метални ногари.
Поле за играње: 190 x 88см
Димензии на цела маса: 213x112x80см
Тежина: 100 кг
Димензии на пакет: 221x119x20см
Тежина на кутија: 115кг

Земја на потекло: Германија (Dynamic-Germany)
НАПОМЕНА: Прикажените додатоци од сликата (топки, штека и слично) не влегуваат во цената.

Рок на испорака: 24 дена од потврда на нарачката

 

Read More

Билјард штека “Classic Cobra MAK-4”

2,400 ден

– Изработена од јаворово дрво, обработено од парчиња
– 13мм кожна капица
– Обвиткана со посебен материјал на задниот дел, кој спречува потење на раката
– “Implex-Joint” спојување на горниот со долниот дел од штеката
– Должина: 147см

Шифра: 1521

Read More

Футрола за билјард штеки “Poison”

7,400 ден

– Изработена од најиздржлив материјал ултравинил во препознатливите бои на “Poison”
– Флексибилен прилагодлив ремен за рамо
– Внатрешниот дел обложен со посебен заштитен материјал
– Два посебни џеба за складирање на останатата опрема
– Тежина: 1кг

Шифра: 1525

Read More

Билјард штека “Classic Crush TBC-33”

5,600 ден

– Рачно обработен горен дел од високо квалитетно дрво
– Дизајн 2022 со додатоци на пониклувани прстени
– 6 слојна 13мм кожна капица
– Ирски ленен конец во црна боја
– Штитници за навојот
– Должина: 147см

Шифра: 1501

Read More

Билјард штека “Fury Stinger X-7”

8,300 ден

– Најновата серија на Fury, под наслов “Stinger X”, претставува совршен однос цена/перформанси
– Супер атрактивен дизајн и квалитет
– Изработена од канадско рачно обработено дрво од јавор
– Обезбедува оптимална контрола со најнизок степен на дефлекција
– Рамка со влакна од лен
– 12,7мм кожна капица
– Сребрени прстени во делот каде се спојуваат горниот и долниот дел од штеката
– Тежина 550гр.

Шифра: 1498

Read More

Билјард штека “Classic T8-Series CT8-5”

4,600 ден

– Изработена од селектирано дрво од јавор
– 13мм леплива кожна капица
– Ленен конец на задниот дел од штеката
– Најнов дизајн со посебни орнаменти
– Никел сребрени прстени
– Должина 147см

Шифра: 1502

Read More

Билјард штека “Classic Cobra I-201”

2,200 ден

– Изработена од дрво од јавор
– Посебен антилизгачки материјал на задниот дел кој спречува потење на раката
– 13мм кожна капица
– “Implex-Joint” спој

Шифра: 1499

Read More

Билјард маса “Dynamic Competition II NEW 9 ft, mahagony”

202,000 ден

Билјард маса која овозможува долготрајна комерцијална употреба. Одлична за користење и во домашни услови.

Најнов модел од серијата на “Competition”

Изработена од стабилна конструкција со метални агли и цврсти шини отпорни на гребење.
Ногари метално челични прилагодени за нивелација.
Основната површина за играње е составена од три гранитни плочи со дебелина од 25мм прекриени со чоја/платно за играње кое обезбедува оптимална брзина.
Професионални гумени К-55 спунтови.
Има вградена кутија, за складирање на топките.
Димензии:
– простор за играње (таблата) = 254 x 127 см
– цела маса: 286 x 154 x 80 см.
Оптимален простор за играње: 564 x 437см
Спакувана во 8 кутии.
Вкупна тежина: 447 кг.

Боја: кафена/махагони, по Ваш избор боја на чоја. Цената е прикажана со стандардна чоја. За Simonis 860 се доплаќа 12.000 денари
Во цената не влегуваат (топки, штеки за играње и останати додатоци).

📎Во цената не вклучена монтажа која изнесува околу 8.000 ден во зависност од локацијата на масата. Бесплатна испорака до Вашиот дом.

Рок на испорака: веднаш

Read More

Create a Flip Book for any product category. You can also select custom posts.